W

Bloğumuzun ilk yazısını benim için anlamı olan bir konu üzerine yazmak istedim ve Akaretlerdeki W Hotel'i seçtim. Avrupa'da açılan ilk W olması, İstanbul için değerli olsa da benim için asıl kendisini değerli yapan 2008 yılındaki açılışıyla birlikte üzerimde yarattığı samimi ve sıcak etkisiydi.

Lüks algısına rağmen ev gibi hissettiren orjinal yapısı, casual smart duruşu, bu aurasına uygun seçilen kaliteli müzik tarzı, dj performansları ve unutulmaz partileri ile 2008'den 2015'e benim için yeri hiç değişmedi.


Bir tek değişen yeni General Manager Christian Hoehn; tüm önerilere açık sorulara pratik çözümler bulabilen oldukça kibar ve epirili :) Kısa zaman önce bir fırsatını bulduk ve Akaretlerin sevdiğim gündüz saatlerini de yakayabileceğimiz bir W programı yaptık.


Bu kışı girmiş olduğu renovasyon ile geçirdiğinden yeni yeni start alan Cuma ve Cumartesi geceleri bir şeyler içip güzel müzik dinlemek için oldukça iyi bir seçim. Otelde kaldıysanız Akaretlere yayılan denizin ferah havasını pencerenizden alabilirsiniz.


Hele birde Cabana'lı odalardan bulabilirseniz kahvaltı keyfi bir başka oluyor :)


Yaz sonu eski dinamik performanları gibi yepyeni dekorasyonu ve etkinlikleriyle süper bir W göreceğiz gibi duruyor, şimdiden söylemesi.For my first posting, I wanted to write about something of importance and meaningful to me, so I ended up writing about W Istanbul Hotel in Akaretler. Although what makes it special is the fact that it’s the first W in Europe, the warmth and the coziness I felt back in 2008 left a greater impact on me. The original structure that makes you feel like home even though it’s a luxury segment, casual and smart look, the quality of music that fits the aura, DJ performances and unforgettable parties since 2008 and has left the same mark on me ‘til 2015. One major change is definetly the General Manager, Christian Hoehn; who’s open to suggestions, helpful, creative and young spirit, such a polite and has a great sense of humor!

I got the chance to spend some quality time at W and caught Akaretler in the daytime, later then spent the rest of the day in W Lounge. After the huge renvation that took place these past 5 months, Fridays and Saturdays picked up at the lounge just like the old days. If you want to just enjoy some cocktails with friends and listen to amazing music, it’s the perfect escape. If you get the chance to book a Marvelous Cabana Room, the joy of breakfast is just something else! At the end of summertime, W Istanbul seems like the spot to catch on to the events and the beautiful new decoration we love to see!